Jak zwykle miło było spotkać się w gronie rodzin z Edukacji Domowej w Rękowie oraz rodzin zainteresowanych rozpoczęciem nauczania domowego. Przy domowych wypiekach rozmawialiśmy o edukacji domowej, o naszych doświadczeniach w kontaktach z dyrekcją w różnych szkołach i planach na nadchodzące dwa miesiące. Wśród licznych pomysłów znalazły się propozycję zorganizowania warsztatów historycznych połączonych z wizytą w antykwariacie, nagrania piosenki w atmosferze „prawdziwej” sesji nagraniowej dla muzykujących dzieci (i wszystkich chętnych), przeprowadzenia serii eksperymentów chemicznych w warunkach domowych (pod nadzorem prawdziwego chemika) oraz zaaranżowania warsztatów architektonicznych.

Pojawiły się też pytania o sposoby na codzienną spontaniczną zabawę dzieci edukowanych w domu i propozycja aby spotykać się jak najczęściej, nawet w nielicznym gronie.

Dominik zgłosił się na ochotnika i został wybrany jako reprezentant naszych rodzin w kontaktach ze szkołą, oraz podjął się zadań organizacyjno-informatycznych.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji szkoły za udostępnienie sali i poczęstunek.

Komentarze

Komentarze z FB