Spotkanie integracyjne ED

Jak zwykle miło było spotkać się w gronie rodzin z Edukacji Domowej w Rękowie oraz rodzin zainteresowanych rozpoczęciem nauczania domowego. Przy domowych wypiekach rozmawialiśmy o edukacji domowej, o naszych doświadczeniach w kontaktach z dyrekcją w różnych szkołach i planach na nadchodzące dwa miesiące. Wśród licznych pomysłów znalazły się propozycję zorganizowania warsztatów historycznych połączonych z wizytą w antykwariacie, nagrania piosenki w atmosferze „prawdziwej” sesji nagraniowej dla muzykujących dzieci (i wszystkich chętnych), przeprowadzenia serii eksperymentów chemicznych w warunkach domowych (pod nadzorem prawdziwego chemika) oraz zaaranżowania warsztatów architektonicznych.

Pojawiły się też pytania o sposoby na codzienną spontaniczną zabawę dzieci edukowanych w domu i propozycja aby spotykać się jak najczęściej, nawet w nielicznym gronie.

Dominik zgłosił się na ochotnika i został wybrany jako reprezentant naszych rodzin w kontaktach ze szkołą, oraz podjął się zadań organizacyjno-informatycznych.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji szkoły za udostępnienie sali i poczęstunek.

Komentarze

Komentarze z FB

2015-09-03T15:03:16+00:00Wrzesień 3rd, 2015|Edukacja domowa|4 komentarze

4 komentarze

 1. joanna Wrzesień 24, 2015 at 7:18 pm

  witam,

  jesteśmy od zeszłęgo roku zapisani do Rękowa w ramach ED, w tym roku szkolnym Jaś jest w pierwszej klasie i też chętnie weźmiemy udział w tak ciekawie brzmiących warsztatach. niestety zwykle dowiadujemy się o nich po czasie. czy jest możliwość przyłączenia się do Rękowskiego grona ED?

  serdecznie pozdrawiamy

  asia i maciek, jaś i leo

  • Dominik Wrzesień 26, 2015 at 8:50 am

   Z przyjemnością witamy rodziny w naszym gronie i bardzo się cieszymy, że chcecie dołączyć do naszych spotkań. Wyślę do Ciebie maila w tej sprawie.
   Pozdrowienia
   Dominik

   • Yoanka Wrzesień 28, 2015 at 8:29 pm

    Chciałam zadać dokładnie to samo pytanie co wyżej – jesteśmy zapisani do Rękowa w ramach ED ale o spotkaniach rodziców ED dowiadujemy się po fakcie :/ Jak to zmienić? 🙂 Pozdrawiam

    • Dominik Wrzesień 28, 2015 at 9:07 pm

     Yoanko, zaraz wyślę Ci informację o tym, jak dopisać się do naszej listy mailingowej.

Comments are closed.