O nas 2017-02-03T21:57:56+00:00

Słów kilka o Niepublicznej Szkole Podstawowej w Rękowie

Do naszej szkoły podstawowej uczęszcza 57 uczniów z miejscowości Ręków, Olbrachtowice, Stary Zamek, Kryształowice, Siedlakowice, oraz Mirosławice. Oprócz uczniów stacjonarnych, wśród nas jest 90 uczniów z różnych miejsc w Polsce, których rodzice zdecydowali się na nauczanie domowe, i którzy zapisani są do naszej szkoły w ramach tzw. Edukacji Domowej. Mimo iż uczniowie ci realizują obowiązek szkolny poza szkołą, nie brakuje nam okazji aby dzieci ED integrowały się z dziećmi w szkole.

W naszym Niepublicznym Oddziale Przedszkolnym kształci się 16 dzieci w wieku 5-6 lat.

Współpracujemy ze szkołami podstawowymi gminy Sobótka i Kobierzyce, a także z Ośrodkiem Kultury w Kobierzycach.

Nasi uczniowie zdobywają laury w turniejach tenisowych, biegach terenowych i konkursach międzyszkolnych.

„Jeśli chcesz zbudować statek, nie zwołuj ludzi, by rąbali drwa i ostrzyli narzędzia, nie przydzielaj im robót i nie rozdawaj zadań, lecz naucz ich tęsknoty za szerokim, bezkresnym morzem.”

Antoine de Saint-Exupéry

Historia szkoły w Rękowie w skrócie

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Rękowie rozpoczęła swoją działalność pierwszego września 2011 roku. Wtedy uczniowie wspólnie z nauczycielami złapali wiatr w żagle i wyruszyli w rejs na bezkresne morze wiedzy, rozpoczynając swoją wielką i fascynującą wyprawę. Nie byłoby to możliwe bez działalności Stowarzyszenia AKTYWNI – organizacji społecznej powołanej z inicjatywy mieszkańców okolicznych wsi.

Nauczanie domowe w naszej szkole w Rękowie

W międzyczasie, za sprawą rodziców praktykujących naukę w domu, do naszej załogi dołączyły dzieci edukowane domowo, których obecność inspiruje i motywuje nas do ciągłego rozwoju, a także poszerza nasze horyzonty. Bardzo cenimy sobie pomoc i zaangażowanie rodzin praktykujących nauczanie domowe w życie szkoły i na podstawie własnych doświadczeń, jesteśmy przekonani, że warto propagować ideę homeschoolingu wśród innych placówek. Współpraca z rodzicami w Edukacji Domowej okazuje się bardzo owocna, i pozytywnie wpływa na rozwój nas samych, rodzin i wszystkich uczniów.

Nasza szkoła jest młodą placówką, ale nasi pracownicy to osoby o wieloletnim doświadczeniu pedagogicznym. Razem tworzymy zgrany zespół, a działania, które podejmujemy w codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej, mają na uwadze przede wszystkim dobro ucznia. Dlatego w Niepublicznej Szkole Podstawowej każdy rok szkolny obfituje w nowe wyzwania i ciekawe pomysły, których owocem są różne projekty realizowane w naszej placówce.

Wspólnie z uczniami stacjonarnym i oraz uczniami zapisanymi do naszej szkoły w ramach Edukacji Domowej, wcielamy w życie różne projekty, które naszym zdaniem przyczyniają się do rozwoju zarówno dzieci zapisanych do naszej szkoły, jak i naszej kadry. O wszystkich naszych inicjatywach dowiesz się czytając nasz dział aktualności. Jeśli chcesz sprawdzić jak wygląda nauczanie domowe w praktyce, sprawdź dział prowadzony przez rodziców nauczających dzieci w domu.

Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Rękowie mieści się w budynku należącym do Gminy Sobótka, w którym do 31.08.2011r. działała Publiczna Szkoła Podstawowa.

Nasza kadra

Jolanta Galacka
Jolanta GalackaDyrektor szkoły, Nauczyciel
Przyroda i WF