Dzień superksiężycowy okazał się dla nas, edukatorów domowych z Rękowa, bardzo różnorodny i naładował nas pozytywną energią. Były warsztaty plastyczne, kuglarskie, teatralne, a nawet występy w roli asystentów kontrowersyjnego iluzjonisty Pana Ząbka, sypiącego z rękawa żarcikami na pograniczu dobrego smaku (które i tak zdołały rozbawić publikę, a w szczególności rodziców). Były też przedstawienia dla dzieci, m. in. interaktywny występ teatru Trójkąt, pt. „Czego nie wiecie o smokach”, traktujący o niestosowaniu przemocy i potrzebie poznawania własnych emocji.

Udany dzień płynnie przeszedł w równie udany wieczór, w domu jednej z rodzin Rękowskich, gdzie w prawdziwie domowej i rodzinnej atmosferze mieliśmy okazję poznać się bliżej przy wspólnie przygotowanym posiłku. Gdy do naszej gromady dołączył Bob, młody Rękowianin z Kanady, który po polsku umie jedynie dziękować i żegnać się, dzieci i dorośli od razu naturalnie przeszli na język angielski, nawet maluchy, które angielskiego jeszcze dobrze nie znają.

Gdy zbliżała się „godzina zero”, okazało się, że część ekipy wymiękła i czmychnęła do własnych łóżek, najwyraźniej licząc na rok 2033. Tylko najbardziej zdeterminowana drużyna w Chrząstawie dopięła swego i zrealizowała plan spotkania w 100%, dobrowolnie poddając się pobudce o godzinie 4.00. Widoczność była idealna i doświadczenie krwawego superksiężyca było warte każdego ziewnięcia nazajutrz.

Komentarze

Komentarze z FB