RekowSzkola 
Edukacja Domowa ogólnie Forum Edukacji Domowej (dawniej Airbot) / Edukacja Domowa ogólnie /

ED w technikum, przejście w roku szkolnym?

Autor Lessandra
Użytkownik
#1 | Posted: 2 Wrz 2016 21:01 
Witam, pisze sama zainteresowana:) Właśnie poszłam do 1 klasy technikum. Nie owijając w bawełnę i nie rozpisując się "och, jak mi źle", powiem po prostu, że to nie mój klimat. Nie moje towarzystwo. Nic. Totalnie! Zamieszkałam w internacie, w nowym mieście (co prawda nie jest daleko), chodzę do wielkiej szkoły z klasą, która ma więcej osób niż przewiduje choćby wyposażenie szkoły. Wszędzie wymaga się ode mnie zakolegowania, a ja jestem totalnym introwertykiem. Jest mi w tej sytuacji po prostu źle.

Moje pytania brzmią: czy możliwa jest edukacja domowa w technikum? W końcu tam realizuje się przedmioty zawodowe, a może i nawet zdobywa się doświadczenie realne, tego już nie wiem. Jak wygląda sprawa nauki takich przedmiotów? Co do samego profilu technikum, jestem w stanie nauczyć się fachu w domu. Tyle pieniędzy wydajemy na internat, jazdy, i tak dalej, że spokojnie programy, materiały, sprzęty będę miała do dyspozycji (tak, chęci również! ;))

Oraz czy możliwe jest przejście na edukację domową kiedy rok szkolny już się zaczął? Czytałam stare fora, gdzie było napisane, iż wnioski trzeba składać do 21 czy 31 maja. Potem tu w wątku przeczytałam, że zmieniło się prawo i można wnioskować o ED w każdym momencie, ale w ustawie wyczytałam tylko o podstawówce...

Bardzo, bardzo proszę o odpowiedź! Jest bardzo mało informacji, kontaktów... Jesteście moją nadzieją :)

Edukacja Domowa ogólnie Forum Edukacji Domowej (dawniej Airbot) / Edukacja Domowa ogólnie / ED w technikum, przejście w roku szkolnym? Top
Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

Zapomniłem hasła  
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Forum Edukacji Domowej (dawniej Airbot)