RekowSzkola 
Edukacja Domowa ogólnie Forum Edukacji Domowej (dawniej Airbot) / Edukacja Domowa ogólnie /

Z prośbą o pomoc

Autor samamama
Użytkownik
#1 | Posted: 11 Sty 2016 09:38 
Witam. Od kilku miesięcy poważnie myślę o ED mojej szescioletniej córki. Kiedy od września rozp.naukę w szkole widziałam w niej zapał i chęci, jednak z miesiąca na miesiąc jest coraz słabiej. Mam nawet wrażenie jakby wiedza zdobyta w przedszkolu gdzieś jej umknęla(np.nie potrafi bezbłędnie przelit.alfabetu). Dodam,że córka jest wrażliwa i niestety łatwo się wzrusza i smuci.dzisiaj nie chciała iść do szkoły przez przejmująca piosenkę-"Z popielnika na Wojtusia". W grudniu podczas przerwy świątecznej postanowiłam przetestować ED,dla nas super,sami wiecie, jednakże jestem z b.małej miejscowości,w której szkoła w domu jest czymś niepowaznym,więzieniem dziecka i odseparowaniem od świata. Nie słyszałam jeszcze żadnej przychylnej wypowiedzi. Myślę, że nie zrezygnuje z ED dlatego piszę,pytam,szukam rodzin z Wielkopolski. Chciałbym mieć świadomość, że jest ktoś niedaleko...
Jeśli możecie opowiedzcie mi swoje początki z ED.
Będę wdzięczna za odzew. Pozdrawiam wszystkich

Autor emmelia
Użytkownik
#2 | Posted: 12 Sty 2016 14:58 
Dzień dobry, zachęcam do wytrwania. Mam pod opieką dzieci edukujące się domową, poziom szkoły podstawowej. Mieszkamy w małej miejscowości, rezygnacja ze stacjonarnej szkoły była lokalnym skandalem. Dzieci uczą się w domu drugi rok i jest świetnie. Niektórzy nawet im zazdroszą :-) Myślę, że trzeba spróbować, czy to dla Was i nie polegać na opiniach ludzi, którzy nie wiedzą nawet, o czym mówią. Zawsze można podsunąć do poczytania artykuły o zaletach i wadach edukacji domowej. Mieszkamy w Wielkopolsce. Pozdrawiamy i życzymy udanego startu.

Autor babett
Użytkownik
#3 | Posted: 14 Lut 2016 18:52 
witam,
jestem wprawdzie z Warszawy, ale chciałabym Cię wesprzeć - zabrałam córkę w środku roku szkolnego z systemowej szkoły, Vklasa - i nie mogę sobie darować ŻE TAK POŹNO!!!! Bylam chyba ślepa, nie widząc, co się dzieje z moim dzieckiem, jak jest NIESZCZĘŚLIWE!
Nie przeszłyśmy wprawdzie na typowe ED, uczęszczamy do Akademii Dobrej Edukacji (moja rada - rozejrzyj się, gdzieś -tam u Was też takie są, moga wspomagać ED w nauce na odległość) - ale moja córka po pierwszym próbnym dniu powiedziała, że noga jej nie postanie już w "starej" szkole! Dziecko po prostu - odżylo!
Trzymam kciuki za Was!
Beata Pęśko

Edukacja Domowa ogólnie Forum Edukacji Domowej (dawniej Airbot) / Edukacja Domowa ogólnie / Z prośbą o pomoc Top
Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

Zapomniłem hasła  
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Forum Edukacji Domowej (dawniej Airbot)