RekowSzkola 
Edukacja Domowa ogólnie Forum Edukacji Domowej (dawniej Airbot) / Edukacja Domowa ogólnie /

pomoce w edukacji domowej

Autor Zochna
Użytkownik
#1 | Posted: 16 Maj 2015 17:43 
W edukacji domowej warto wykorzystywać e-pomoce naukowe. jednym z nich jest serwis www.zrozummatme.pl . Mamy tam zebrany cały materiał matematyczny, są omówione poszczególne działy, dokładnie wytłumaczone zagadnienia. Do tego testy diagnostyczne pozwalające stwierdzić na jakim poziomie jest wiedza naszego ucznia. Bardzo pomocne narzędzie w nauce matematyki, polecam :)

Autor Mandrzej
Użytkownik
#2 | Posted: 23 Mar 2016 16:05 
Choć bardziej przydatny przy pracy z dziećmi w przedszkolach to Magiczny Dywan od firmy Funtronic jest świetną pomocą w edukacji dziecka. Za pomocą specjalnego rzutnika tworzy on interaktywne otoczenie, w którym dziecko bawić się może używając własnych kończyn. Programy na Magiczny Dywan przygotowywane są z myślą o tym, by jednocześnie uczyć i bawić. Mocno polecam :).

Autor Cirennda
Użytkownik
#3 | Posted: 12 Kwi 2016 14:03 
Edukacja domowa? Jeżeli tak, to tylko najskuteczniejsze metody nauczania!
Warto sprawdzić serwis taki jak aztekium.pl - najnowsze i najlepsze sposoby utrwalania wiedzy :)
http://Aztekium.pl

Autor nauvzyciel
Użytkownik
#4 | Posted: 19 Maj 2016 08:37 
Edukacja domowa? Tak,ale w szkole która ma w tym temacie doświadczenie i zapewnia pomoc dla rodziców dzieci edukacji domowej.
Znam takie szkoły i zapraszam do zapoznania się z nimi:
http://edukacjadomowa-zachodniopomorskie.edu.pl/
http://sp-gorkaduchowna.edu.pl/edukacja-domowa-nauczanie-w-domu/

Autor mts
Użytkownik
#5 | Posted: 1 Cze 2016 12:41 
Bardzo przydatna strona. Często mam z córką problem z zadaniami domowymi. Nie chce za nią rozwiązywać zadań, ponieważ ona sama musi się nauczyć. Serwis www.zrozummatme.pl daje naprawdę duże możliwości, dzięki niemu moja córka sama potrafi rozwiązywać zadania. Wszystko jest fajnie krok po kroku wytłumaczone, tak jak powinno być w szkolnych podręcznikach. Polecam tą stronę.

Autor btylec87
Użytkownik
#6 | Posted: 9 Lis 2017 14:19 | Edytowany przez: btylec87 
Ja ze swojej strony polecam Zdobywców Wiedzy https://zdobywcywiedzy.pl
wiedza jest przekazywana w postaci zabawy. Dziecko rozwiązuje quizy i gra i przy okazji się uczy.
Ja bardzo często korzystam też z funkcji zadawania prac domowych. Dzieki temu mogę ustalić kolejność materiałów z którymi ma się syn zapoznać. Bardzo przydatna rzecz, naprawdę polecam.

Autor Eleonorka71
Użytkownik
#7 | Posted: 11 Gru 2017 10:38 
Mi bardzo pomogły takie tablice edukacyjne jak te . Są to tablice nauki mimochodem, które pozwalają przyswoić wiedzę bez zbędnego zakuwania. Bardzo ciekawy pomysł i dobrze się sprawdza w połączeniu z fiszkami.

Autor Eleonorka71
Użytkownik
#8 | Posted: 12 Lut 2018 13:49 
Bardzo fajną formą nauki domowej jest także wykorzystanie takiej formy http://www.eduart.eu Takie tablice są szczególnie przydatne w przypadku wzrokowców - szybciej zapamiętają przekazywane informacje, no i rodzice nie będą musieli ciągle przepytywać dziecka, czy zapamiętało dane frazy. Dziecko mimochodem się nauczy :)

Autor domowaedukacja123
Użytkownik
#9 | Posted: 28 Paź 2018 10:30 
Zapraszam do zapoznania się z historią Pawła i Marzeny Zakrzewskich którzy rozpowszechnili edukację domową w Polsce : https://www.youtube.com/watch?v=yDMiNlwdv4A&t=1s

Edukacja Domowa ogólnie Forum Edukacji Domowej (dawniej Airbot) / Edukacja Domowa ogólnie / pomoce w edukacji domowej Top
Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message
 

  Zapomniłem hasła  
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.
 
  Forum Edukacji Domowej (dawniej Airbot)