RekowSzkola 
Edukacja Domowa ogólnie Forum Edukacji Domowej (dawniej Airbot) / Edukacja Domowa ogólnie /

JAKĄ SZKOŁĘ POWINIEN WYBRAĆ WROCŁAWIANIN (oraz okoliczny) I DLACZEGO JEST TO SZKOŁA W RĘKOWIE!

Autor technikkudelski
Użytkownik
#1 | Posted: 22 Cze 2013 14:28 
JAKĄ SZKOŁĘ WYBRAĆ DLA EDUKACJI DOMOWEJ I DLACZEGO JEST TO SZKOŁA W RĘKOWIE!
Moją córeczkę w ubiegłym roku zapisaliśmy do Rękowa. Bliziutko Wrocławia – wiejska szkoła obok wielkiego miasta. Takich jak my jest w sumie kilkanaścioro. Każdy kolejny uczeń ED zapisany do tej szkoły poprawia sytuację już zapisanych. Każdy zapisywany tam uczeń na wejściu będzie w lepszej sytuacji bo my – grupa ED - już tam jesteśmy!!!
Ostrzegam przed dużymi "prestiżowymi" wrocławskimi szkołami. Samograjami ( to taka, co to jeszcze nie ma kłopotu z naborem pomimo przepełnionych klas i nauki na dwie zmiany). Miałem nieprzyjemność rozmowy z dyrektorką (najbliższej od mojego domu) oto fragment:
- Pani dyrektor czy składać podanie? czy wyda nam Pani zgodę na ED?
- Nie wydam – z zasady jestem przeciwko ED.
- Ale zetknęła się Pani? Czytała? Wie cos na ten temat?
- Nie wiem i nie chcę wiedzieć. Wiem swoje - to mi wystarczy!!!
Nam również wystarczyło – poszliśmy do Rękowa.
A więc Reków jest wart rozwagi gdyż:
1. Już powstała znacząca, ważna dla tej szkoły grupa ED. Stanowimy tam istotny element. Nie jesteśmy sami w obliczu władz oświatowych. Relacja grupa ED – dyrekcja jest korzystniejsza od pozycji pojedynczej rodziny. Niezależnie czy będziemy negocjować warunki egzaminów, organizacje dodatkowych zajęć czy konsultacji, organizację spotkań.
2. Łatwo nam się spotykać, organizować, wymieniać. Znajomi edukatorzy zapisani do odległych choć przyjaznych szkół spotykają się wyłącznie od wielkiego dzwonu w czasie sesji egzaminacyjnych ew. w necie. My możemy mieć siebie na co dzień. Np. nasza rodzina posiada doskonały profesjonalny mikroskop, teleskop, kolekcję świetnych materiałów do nauki angielskiego (dzieci znają perfekcyjnie). Chętnie pożyczymy, pomożemy, spotkamy się, wymienimy. Idąc tym tropem: Monika organizuje u siebie fascynujące eksperymenty, Jarek-informatyk świetnie pokazuje maluchom sposoby na komputer, z nami jeszcze przez kilka miesięcy pomieszka homeschoolerna Amerykanka.
3. Możemy się spotykać tak doraźnie jak i systematycznie. Nie trzeba się zjeżdżać – mieszkamy wszak w pobliżu. Wystarczy skrzyknąć do Sosnówki, Mędłowa, Pęgowa(?) czy we Wrocławiu. Wszyscy w zasięgu 40 min. jazdy. "Nawet jutro po południu!"
4. Już jest plan na wakacyjne spotkanie (biwak?) matematyczny i anglojęzyczny. Spływ kajakiem (Milicz-Sułów), treasure hunt w Sosnówce itp. O jeździe konnej nie wspominając. I nie musimy "robić naboru". Wszyscy mamy blisko. Jedni wpadną na tydzień, drudzy na trzy dni a jeszcze inni co dzień na kilka godzin bo dojeżdżają do pracy (!)
5. Dyrektor i "załoga" w Rękowie są świetni i otwarci na wiedzę. Nie udają wszech-kompetencji. Dla mnie wielce mówiąca była reakcja na - słuszne zresztą - zastrzeżenia jednej z mam ED. Dyrektorka taktownie i uczciwie wyjaśniła, przeprosiła a następnie wprowadziła zmiany (można znaleźć na forum).
6. SOCJALIZACJA. Jak mogą się socjalizować ci z nas, którzy rozproszyli się od Dawida poprzez Arkę, Koszarawę i inne szkoły.
My mamy szansę, prowadząc naszą ED, spotykać się na okrągło, bawić, organizować naukowo, imprezy, uroczystości – cokolwiek przyjdzie do głowy.
Po co to wszystko napisałem? We własnym (a właściwie naszej córeczki) interesie. Im nas – wrocławian i okolicznych – będzie w Rękowie więcej, tym będziemy sprawniejsi, silniejsi, skuteczniejsi. W rozproszeniu "kiepściej".

Autor erendil
Użytkownik
#2 | Posted: 2 Sier 2014 16:13 
Mam pytanie co do wyboru szkoły i właśnie czy to powinna być szkoła w rękowie ;) Mój synek ma 5lat i od września powinien iść do zerówki, zdecydowałam się na edukację domową ale teraz zastanawiam się czy nie powinnam go zapisać np. do Rękowa, chodzi mi o egzaminy (choć jakie egzaminy będzie zdawać pięciolatek?) czy lepiej zostać bez zerówki a o szkole pomyśleć w 1 klasie? I jeszcze jedno do Rękowa mamy 100km w jedną stronę, więc może lepiej udać się z synkiem do miejscowej szkoły? co Wy na to?

Autor svea
Użytkownik
#3 | Posted: 3 Sier 2014 18:20 
Zerówka nie ma egzaminów. Wszystko jedno, gdzie zapiszesz dziecko, o ile szkoła jest w miare przyjazna ed.

Autor kate
Użytkownik
#4 | Posted: 22 Sier 2014 11:56 
dopisuję do Rękowa w przyszłym tygodniu dwójkę moich dzieci z Wrocławia....:)

Autor ziutek
Użytkownik
#5 | Posted: 10 Wrz 2014 19:47 
Szkoła znalazła przedłużenie na jedno z gimnazjów wrocławskich. Dodatkowy powód aby się do nich zapisać.

Autor nala
Użytkownik
#6 | Posted: 9 Maj 2016 13:54 
Czy w Rękowie jest gimnazjum ?

Edukacja Domowa ogólnie Forum Edukacji Domowej (dawniej Airbot) / Edukacja Domowa ogólnie / JAKĄ SZKOŁĘ POWINIEN WYBRAĆ WROCŁAWIANIN (oraz okoliczny) I DLACZEGO JEST TO SZKOŁA W RĘKOWIE! Top
Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

Zapomniłem hasła  
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Forum Edukacji Domowej (dawniej Airbot)