RekowSzkola 
Zaczynamy Edukację Domową Forum Edukacji Domowej (dawniej Airbot) / Zaczynamy Edukację Domową /

Lista przyjaznych szkół i poradni

Strona  Strona 2 of 5:    1  2  3  4  5    
Autor lidiol
Użytkownik
#16 | Posted: 9 Lis 2011 00:30 
Dziękuję bardzo za tak szybką odpowiedź na moje pytanie.Bardzo się cieszę Aniu (jezeli tak mogę się zwrócić),że jesteś z okolic Kętrzyna, ponieważ ja mieszkam w Biedaszkach Małych czyli też prawie w Kętrzynie a pracuję w Liceum( " stary ogólniak") w Kętrzynie ( uczę matematyki).
Gorąco pozdarawiam
Jola Chudzik

Autor svea
Użytkownik
#17 | Posted: 15 Lis 2011 11:57 
az55
A czy możesz mi coś przybliżyć? Jak długo tam jesteście? Jakie macie doświadczenia egzaminacyjne? Czy ED jest odpłatna?

Z jednej strony szkoła pasuje mi, bo stosunkowo blisko i skoro mają dyrektora do spraw ED, to chyba się na tym już trochę znają, z drugiej strony od ponad tygodnia czekam na odpowiedź na maila do tegoż dyrektora, a po dzisiejszym telefonie trochę się zniechęciłam, bo nikt nic nie wie. Pan, z którym rozmawiałam (nawet nie wiem, sekretarz, woźny...), nie ma żadnego namiaru na dyrketora do ED, dał mi telefon do właściciela, który teraz ma lekcje, więc proszę nie dzwonić... Tam zawsze tak jest, czy tylko ja mam takiego pecha?

Autor Enidgenevieve
Użytkownik
#18 | Posted: 18 Lis 2011 07:03 
mamy opinię z poradni państwowej na Ursynowie, ale to poradnia rejonowa (jak każda państwowa), co oznacza, że w praktyce przyjmują dzieci zapisane do szkół w rejonie poradni (teoria mówi, że powinni przyjmować także dzieci zameldowane w danym.R4 3DS

Autor Enidgenevieve
Użytkownik
#19 | Posted: 18 Lis 2011 07:05 
mamy opinię z poradni państwowej na Ursynowie, ale to poradnia rejonowa (jak każda państwowa), co oznacza, że w praktyce przyjmują dzieci zapisane do szkół w rejonie poradni (teoria mówi, że powinni przyjmować także dzieci zameldowane w danym.R4 3DS

Autor Healthy
Użytkownik
#20 | Posted: 19 Lis 2011 22:33 | Edytowany przez: Healthy 
Svea

Napisz do mnie: wyspaskarbow1@o2.pl
Dam Ci numer telefonu do dyrektora z Sulejówka od spraw ED (on jest bardzo "zalatany" - ale jeśli mail doszedł to odpisze, tyle, że telefon pewnie też Ci się przyda).

W Sulejówku dzieci ED nie płacą czesnego .

Autor dooomi96
Użytkownik
#21 | Posted: 27 Gru 2011 14:06 
Ja jestem w 3 kl. gimnazjum i od następnego roku chciałabym zacząć ED. Mieszkam w Krakowie i też byłabym bardzo wdzięczna za podanie jakiegoś liceum w okolicy, które miało do czynienia z ED. Proszę o liceum zwykłe, nie katolickie gdyż jestem babtystką.

Autor k_e_j_k
Użytkownik
#22 | Posted: 2 Sty 2012 11:12 | Edytowany przez: k_e_j_k 
Ja jestem w 3 kl. gimnazjum i od następnego roku chciałabym zacząć ED. Mieszkam w Krakowie i też byłabym bardzo wdzięczna za podanie jakiegoś liceum w okolicy, które miało do czynienia z ED. Proszę o liceum zwykłe, nie katolickie gdyż jestem babtystką.

W innym TEMACIE prosiłam o kontakt, ale i on został "zaspamowany", dlatego pewnie umknęło to Twojej uwadze, ponawiam więc prośbę:

dooomi96 Czy możesz Ty, albo NAJLEPIEJ [!] któreś z Twoich Rodziców/Opiekunów Prawnych napisać do mnie prywatnie:
gawisza[at]gmail.com

pozdrawiam
KasiaGucwa

Autor krokodyl
Użytkownik
#23 | Posted: 28 Lut 2012 11:41 
Witajcie
Nie uczestniczę w życiu forum ponieważ wbrew planom moje dzieci po przeniesieniu w połowie roku szkolnego do innej szkoły(nie udało mi się zorganizowac dokumentow umożliwiajacych przejscie na ED w ciągu roku szkolenego, co wtedy było moim zamierzeniem) zdecydowały się w niej pozostać. Część problemów, tych majacych najwiekszy wpływ na moją decyzję o ED minęła w nowej placówce. Jestem jednak po rozmowie z panią dyrektor tejże szkoły i chociaż dotąd nie miała do czynienia z uczniem uczącym się w tym trybie, to wyraziła gotowość i chęć do takiej współpracy, jest na to otwarta. Szkoła z pktu widzenia mojego, męża i dzieci jest przyjazną szkołą dla dzieci. Jest to warszawska placówka - Szkoła Podstawowa nr 143, im. Stefana Starzyńskiego, mieszcząca się przy Al. St. Zj. 27.
Pozdrawiam

Autor Andreluke
Użytkownik
#24 | Posted: 4 Mar 2012 00:59 
Svea

Napisz do mnie: wyspaskarbow1@o2.pl
Dam Ci numer telefonu do dyrektora z Sulejówka od spraw ED (on jest bardzo "zalatany" - ale jeśli mail doszedł to odpisze, tyle, że telefon pewnie też Ci się przyda).

W Sulejówku dzieci ED nie płacą czesnego .

A czy spoza W-wy też tam przyjmują do podstawówki?

Autor Andreluke
Użytkownik
#25 | Posted: 4 Mar 2012 01:00 
To oczywiście było pytanie do Healthy

Autor svea
Użytkownik
#26 | Posted: 4 Mar 2012 12:50 
Andreluke

To szkoła prywatna, nie ma rejonizacji
Rozmawiałam z dyrektorem, rozmowę wspominam bardzo miło, była rzeczowa i konkretna. Na razie innych doświadczeń nie mam, dopiero będę składać dokumenty, ale dyrektor sam uczy dzieci w domu i kładą nacisk na przyjazne traktowanie uczniów oraz przyjazną formę egzaminów.

Przy okazji, trafiłam również do sensownej poradni PP, płatnej niestety, ale diagnozę zrobili mi bez problemu, zresztą nie byłam pierwsza, bo pani od razu wyjaśniła mi, że oni mogą mi dać opinię o dziecku, a nie zgodę na ED Jest to Stowarzyszenie dla Rodzin, mają chyba trzy poradnie w północno-praskiej Warszawie, na Ząbkowskiej, Pszczyńskiej i gdzieś na Nowodworach. Za opinię (3 spotkania plus opis) zapłaciłam 290 zł.

Autor kasiam
Użytkownik
#27 | Posted: 11 Mar 2012 19:48 
Ja polecam SP w Rękowie koło Wrocławia. Pani Dyrektor jest bardzo przychylna ED. Jest oddział przedszkolny, także z zerówką też nie będzie problemu. A poradnia która podlega pod szkołę w Sobótce też jest "przyjazna" ED. I zdaża się że przjmuje spoza rejonu, zwłaszcza jeśli ktoś chce zapisać dziecko do szkoły w rejonie (np. w Rękowie)

Autor magda3
Użytkownik
#28 | Posted: 13 Mar 2012 20:42 
Witam,planuję ed dla mojego 9-letniego syna.Mam już ustna zgode dyrektora. Jednak nie moge dotrzec do poradni która kuma czym jest ed. Mysle o niepublicznej. Czy znacie we Wrocławiu taka poradnie . Bardzo prosze o pomoc.Czy w opini musi być zapis ze poradnia przychyla sie do decyzji rodzica? Czy wystarczy jedynie taka standardowa opinia pedagogiczno-psychologiczna?

Autor magda3
Użytkownik
#29 | Posted: 13 Mar 2012 20:45 
Witam,planuję ed dla mojego 9-letniego syna.Mam już ustna zgode dyrektora. Jednak nie moge dotrzec do poradni która kuma czym jest ed. Mysle o niepublicznej. Czy znacie we Wrocławiu taka poradnie . Bardzo prosze o pomoc.Czy w opini musi być zapis ze poradnia przychyla sie do decyzji rodzica? Czy wystarczy jedynie taka standardowa opinia pedagogiczno-psychologiczna?

Autor technikkudelski
Użytkownik
#30 | Posted: 13 Mar 2012 21:09 
Nie jestem pewien, czy przyjazna poradnia życzy sobie tutaj reklamy. Skontaktuj się na priv - podpowiem.
Opinia nie musi zawierać przychylności (chociaż negatywna w sposób oczywisty utrudnia dyrektorowi podjęcie decyzji).

Strona  Strona 2 of 5:    1  2  3  4  5   
Zaczynamy Edukację Domową Forum Edukacji Domowej (dawniej Airbot) / Zaczynamy Edukację Domową / Lista przyjaznych szkół i poradni Top
Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

Zapomniłem hasła  
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Forum Edukacji Domowej (dawniej Airbot)