RekowSzkola 
Zaczynamy Edukację Domową Forum Edukacji Domowej (dawniej Airbot) / Zaczynamy Edukację Domową /

Lista przyjaznych szkół i poradni

Strona  Strona 1 of 5:  1  2  3  4  5    
Autor svea
Użytkownik
#1 | Posted: 21 Paź 2011 21:34 
A ja mam taką prośbę: czy na forum nie można zrobić listy przyjaznych poradni pp i szkół, szczególnie państwowych? Bo z tego, co widzę, wszyscy rodzice po kolei przechodzą przez to samo - znaleźć poradnię, w której nie zrobią z nas nieodpowiedzialnych idiotów, a potem znaleźć podobną szkołę w miarę blisko miejsca zamieszkania. Dzesiątki telefonów, kolejne bezsensowne rozmowy z kolejnymi niemiłymi paniami... Razy te wszystkie szukające osoby. Czy ci rodzice, którzy już coś takiego znaleźli, nie mogliby się podzielić z tymi, którzy dopiero szukają?

Ja na razie szukam i wywnioskowałam z forum tyle, że w Warszawie na Ursynowie jakaś szkoła jest, jakaś prywatna w Sulejówku, z dawnych postów wynika coś o jakiejś szkole na Pradze... i Sawiccy, tylko trochę daleko... I poradnia na Żeromskiego... Nie jest to dużo i trochę mało konkretnie...

Autor kornelia
Użytkownik
#2 | Posted: 22 Paź 2011 00:13 
Po pierwsze, na blogu Pani Izy Budajczak
http://izabudajczak.blox.pl/html
jest lista przyjaznych szkół.

My odwiedziliśmy:

1. Szkołę Świętej rodziny w Józefowie pod Warszawą - szkoła wręcz zachęca do tej formy edukacji swoich dzieci, za bycie uczniem tej szkoły w trybie ed nic się nie płaci.

www.szkolaswietejrodziny.pl/nauczanie-domowe

2. Chrześcijańska Szkoła Podstawowa "Samuel" - szkoła przyjazna ed, mają nawet swoją poradnię pp , pobierają miesięczne opłaty (niewielkie) za ucznia w ed. Szkoła znajduje się na warszawskim Grochowie.

www.samuel.pl

3. Kolegium Św. Stanisława Kostki (KSW) w Wilanowie - plusem tej szkoły jest to, że mają też gimnazjum i liceum. Oferują kilka form realizowania ed - z mniejszą lub większą "pomocą" szkoły. My wybraliśmy właśnie tę szkołę w opcji "bezpomocowej". Za ed się też płaci.

www.kolegium-ksw.edu.pl/

Poradnię możemy polecić jedną:

Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna
ul. Patriotów 24, Warszawa
www.walor.net.pl/poradnia

Opinia oczywiście jest odpłatna, ale przynajmniej nie stosują "spychologii" i "odpychologii" jak poradnie państwowe w naszym, grochowskim rejonie. Dodam jeszcze że ta poradnia jest w sąsiedztwie Szkoły Św. Rodziny i że wybór akurat tej był podyktowany względami praktycznymi - bo mieliśmy najbliżej.

Autor svea
Użytkownik
#3 | Posted: 22 Paź 2011 01:13 
kornelia: dziękuję za informację. Na stronie p. Izy Budajczak byłam, ale chodzi mi o to, że zapewne są rodzice, którym udało się zapisać dzieci do szkół państwowych, gdzie są traktowani normalnie. Ja mam jeszcze ten problem, że jestem osobą powiedzmy agnostyczną. Zastrzegam się, że nie wiem, jak jest w polecanych przez ciebie szkołach, ale nie chciałabym, żeby mój syn był jakoś inaczej traktowany z tego powodu. Miałam kiedyś praktyki w katolickiej szkole, gdzie lekcje i uroczystości szkolne zaczynały się od modlitwy. I na przykład nie chciałabym, żeby egzamin mojego dziecka tak się zaczął. Wiem, że byłoby to w dobrej wierze, ale my tego po prostu nie robimy. Ale być może moje obawy są niesłuszne. Tylko wychodzę z założenia, że jeśli decyduję się na szkołę chrześcijańską, to dlatego, że w pełni akceptuję wyznawane tam wartości, wersja "będę tu chodzić, ale nie każcie mi się modlić" jest trochę bez sensu... I stąd moje pytanie o państwowe szkoły.

Autor Healthy
Użytkownik
#4 | Posted: 23 Paź 2011 23:34 | Edytowany przez: Healthy 
Svea

W Samuelu Cię nie przyjmą. Ale może to i dobrze, bo wg. mnie mimo wielu zalet, nie jest to wcale szkoła przyjazna ED. Egzaminy dwa razy w roku (a nie raz - jak przewiduje ustawa) + ogromna presja na dobry wynik.

Spróbuj szkołę w Sulejówku: http://www.moracz.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id= 64&Itemid=68

Mają nawet dyrektora ds. Edukacji Domowej.

Autor JOanna
Użytkownik
#5 | Posted: 24 Paź 2011 23:04 | Edytowany przez: JOanna 
witam

mamy opinię z poradni państwowej na Ursynowie, ale to poradnia rejonowa (jak każda państwowa), co oznacza, że w praktyce przyjmują dzieci zapisane do szkół w rejonie poradni (teoria mówi, że powinni przyjmować także dzieci zameldowane w danym rejonie)
opinia jest po prostu o dziecku (nic nie wspomniano o edukacji domowej) i wydano nam ją bez wielkich ceregieli
to poradnia na ul. Koncertowej

dziecko jest zapisane do państwowej szkoły podstawowej na Ursynowie i jesteśmy tam pierwsi i jedyni tak uczący
mamy za sobą dopiero 2 miesiące ED, jak będzie dalej (zwłaszcza na egzaminach) - nie wiem, ale jestem dobrej myśli

znam jedno gimnazjum na Woli, które nie ma doświadczenia z edukatorami domowymi, ale w przyszłości chętnie przyjmie uczniów ED (ale to zależy trochę od tego, do której klasy)

Autor mamaAsia
Użytkownik
#6 | Posted: 25 Paź 2011 08:56 
Poradnia nr 1 w Poznaniu przy ul. Trybunalskiej przyjęła nasze córki na podstawie miejsca zamieszkania i szkół rejonowych, do jakich by chodziły, gdyby chodziły - były wtedy w trakcie angielskiej ed więc pojawił się mały problem z rejonizacją . Nie wiem jednak, czy przyjmą każdego spoza rejonu. W każdym razie my mamy z tą poradnią same dobre doświadczenia - chociaż ed była czymś zupełnie nieznanym, spotkałam się jedynie z życzliwym zainteresowaniem i uszanowaniem naszych decyzji - pełen profesjonalizm.

Poza tym, tak na wszelki wypadek - dziewczyny zostały też równolegle przebadane przez pana Marka Budajczaka - za bardzo symboliczną opłatą.

Szkoły otwarte na ed:

Chrześcijańska Szkoła Podstawowa im. Króla Dawida w Poznaniu - przyjmuje też dzieci spoza Poznania. Jest w szkole silne lobby homeschoolerskie . Do każdej rodziny podchodzi się indywidualnie, ed może być zupełnie bezpłatna, a może też trochę kosztować - zależy od sytuacji rodziny i co rodzina wnosi dla szkoły. Jest też gimnazjum - na razie w tym roku 1 klasa, więc za rok już również 2.

Chrześcijańska Szkoła Podstawowa i Gimnazjum ARKA we Wrocławiu - tam właśnie zapisane są nasze dziewczyny i tam zdają egzaminy. Nauczyciele może na początku byli trochę zdziwieni, ale wszyscy bardzo życzliwi. Ani nam nikt nie próbuje niczego udowadniać, ani my nie udowadniamy niczego szkole. Po prostu, na egzaminach wychodzi, co dziewczyny wiedzą, a co nie, i już . Pracujemy na podręcznikach szkolnych, bo tak jest łatwiej dla obu stron - my wiemy, jaki zakres słynnej podstawy obowiązuje na każdym kolejnym egzaminie, nauczyciel wie, z czego może przepytać. Generalnie możemy zakres egzaminów dostosować - z niektórych przedmiotów dziewczyny zdają partiami, z niektórych - tylko raz w roku - zależnie od potrzeb i możliwości. Obecnie za ed jest wpisowe 50zł na rok.

Autor mamaAsia
Użytkownik
#7 | Posted: 25 Paź 2011 09:02 | Edytowany przez: mamaAsia 
Aha, w obu przypadkach - poradni pp i szkoły wrocławskiej - na pierwsze spotkanie przyniosłam plik różnych materiałów/artykułów o edukacji domowej, które zostały z wdzięcznością przyjęte

Autor karen
Użytkownik
#8 | Posted: 25 Paź 2011 20:09 | Edytowany przez: karen 
Ja zmienilam szkole pp. Sawickich na Chrzescijanska Szkole Podstawowa Salomon w Zielonej Gorze, wlasciwie tylko ze wzgledu na odleglosc. Szkola wydaje sie (no bo jestem tam dopiero 1,5 miesiaca wiec mam za malo danych) byc zyczliwa (zwlaszcza pani Dyrektor, nauczyciele zalezy ktory), jest niej w sumie 11 homeschoolowanych dzieci , egzaminy raz do roku. Podreczniki tak/nie, jak kto chce. Mozna sie umawiac na spotkania dzieci (proponuja raz w miesiacu dla wszystkich homeschoolersow)/konsultacje z nauczycielami. Zadnych oplat, teraz nawet nie chca czesnego (ja wplacilam bo zapisywalam w starej wersji). Jest kilka naprawde fajnych homeschoolerskich rodzin a pani Koordynator d/s ED sama homeschoolowala jakis czas swoje dzieci .
Ja na razie ciesze sie, ze zmienilam bo jest nas tu wiecej Aha, ma powstac tez gimnazjum ale nie wiadomo dokladnie kiedy (z tego, co wiem za rok, gora 2 lata).

Autor svea
Użytkownik
#9 | Posted: 27 Paź 2011 10:06 
JOanna a mogłabyś mi zdradzić, która to szkoła? I jak Wam tam jest? Tzn. jak było na rozmowie z dyrekcją, czy możecie sami wybrać podręczniki itp. Jeśli wolisz mniej publicznie, to podaję maila: svea1@poczta.onet.pl

Marzę o sensownej państwowej podstawówce w Warszawie Albo ostatecznie nawet prywatnej, ale nie chrześcijańskiej, bo jak już wspomniałam, ze względów wyznaniowych się do takich nie nadaję.

A szkoła wspomniana przez Healthy zajmuje się klasami 4-6 i gimnazjum...

Autor az55
Użytkownik
#10 | Posted: 27 Paź 2011 13:19 
My jesteśmy właśnie w tej szkole moracz.edu.pl w Sulejówku.I nasza córka jest w 3 klasie podstawowej. Bez problemu przyjmują dzieci z klas 1-3

Autor JOanna
Użytkownik
#11 | Posted: 29 Paź 2011 11:16 
svea,
napisałam 2 dni temu - dotarł ten mail?

Autor svea
Użytkownik
#12 | Posted: 2 Lis 2011 21:28 
JOanna
Dziękuję, dotarł, tylko nie miałam możliwości usiąść do komputera i dopiero dzisiaj przeczytałam. I odpisałam.

Autor lidiol
Użytkownik
#13 | Posted: 8 Lis 2011 02:45 
Witam!
Mieszkam na Mazurach, zastanawiamy się z mężem nad objęciem w przyszłości naszej dwójki dzieci edukcją domową.Rafałek ma 3 lata a Agnieszk`1 rok i 8 miesięcy.
Czy może ktoś z Państw słyszał o rodzinach na Warmi i Mazurach, które stosują edukację domową.
Pozdrawiam

Autor k_e_j_k
Użytkownik
#14 | Posted: 8 Lis 2011 12:20 
Witaj
jurgielajtis pisała, że są z Mazur, tak coś pamiętałam, jak sama przeszukiwałam forum na okoliczność różnych pomocnych dla mnie informacji, gdy dopiero przygotowywaliśmy się do decyzji o ED. A jak teraz wrzuciłam w wyszukiwarkę zwrot: "mazurach" to mam głownie od niej wpisy Mam nadzieję, że się nie pogniewa za to zestawienie ze swoją osobą w roli głównej ;)
http://airbot.net/forum/index.php?action=vthread&forum=6&topic=253&pag e=0#msg1368
http://airbot.net/forum/index.php?action=vthread&forum=6&topic=429&pag e=0#msg3047
http://airbot.net/forum/index.php?action=vthread&forum=6&topic=299&pag e=0#msg1888
tutaj jest nawet okolica i namiar na @
http://airbot.net/forum/index.php?action=vthread&forum=6&topic=253&pag e=1#msg1391
Może warto odezwać się prywatniej, skoro jest zostawiony namiar na forum?
pozdrawiam
Kasia Gucwa

Autor jurgielajtis
Użytkownik
#15 | Posted: 8 Lis 2011 14:51 
Jak miło, że i w naszym rejonie coś rusza!

Mieszkamy na Mazurach, w Kętrzynie(prawie).
Mamy zaprzyjaźnioną rodzinę w Ełku (bywają w Polsce tylko w wakacje) i w Suwałkach.
Niedawno odezwała się do nas rodzinka z Olsztyna, która planuje ED.
lidiol napisz: jurgielajtis@op.pl
Ania Jurgiełajtis

p.s. k_e_j_k oczywiście że się nie gniewam

Strona  Strona 1 of 5:  1  2  3  4  5   
Zaczynamy Edukację Domową Forum Edukacji Domowej (dawniej Airbot) / Zaczynamy Edukację Domową / Lista przyjaznych szkół i poradni Top
Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

Zapomniłem hasła  
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Forum Edukacji Domowej (dawniej Airbot)