RekowSzkola 
Zasugeruj temat Forum Edukacji Domowej (dawniej Airbot) / Zasugeruj temat /

o poszukiwaniu przedszkola w Lublinie

Autor wojownicy
Użytkownik
#1 | Posted: 20 Paź 2014 13:54 
Odwiedziliśmy przedszkole sióstr zakonnych, z rozmowy telefonicznej wynikło,że siostra nie wie co to jest ED(podobnie jak dyrektorzy 27 przedszkoli, do których zadzwoniłam),ale poszliśmy na spotkanie wstępne.Mąż rozmawiał, a potem ja przyszłam na chwilę z córką.Siostra spojrzała na dziecko, słowem się nie odezwała do niej i burknęła:"No, temu dziecku przyda się przygotowanie przedszkolne"
Odparłam z uśmiechem,że ja mam taka zasadę w życiu i proponuję ją każdemu:
-Nie wypowiadaj się tonem znawcy o rzeczach, o których pojecie masz blade.
Siostra również się uśmiechnęła, ale kwaśno.

Piszę to żeby dodać otuchy wszystkim, którzy dzielą podobne problemy.
Odwagi i wytrwałości.

Przedszkola przychylnego na razie nie udało się znaleźć, więc zapisaliśmy dziecko po prostu do przedszkola, a teraz złożymy tam pismo w sprawie ED.Jeżeli będą problemy do przeniesiemy do innego.
Z mojego zainteresowania tym tematem wynika,że wielu rodziców tak robi.Zapisują bez tłumaczenia i dziecko raz chodzi,raz nie.Jak nikt się nie dopytuje to dobrze, jak są problemy to zmieniają przedszkole.
Taka ciuciubabka.
Ale przedszkole wystawia zaświadczenie o absencji, zastanawia mnie na ile ten dokument jest istotny,i jakie są normy?

Pozdrawiam

Autor svea
Użytkownik
#2 | Posted: 20 Paź 2014 15:18 
A szkoły podstawowe nie realizują już zerówki pięciolatków? Wiem, że moja rejonowa szkoła miała takie oddziały, ale może się coś zmieniło w przepisach, my jeszcze mieliśmy wybór rocznikowo i większy bałagan był. O zaświadczeniach o absencji w przedszkolach też wtedy nikt nie mówił... Ale jeśli nic się nie zmieniło, to na Waszym miejscu poszukałabym przyjaznej szkoły gdziekolwiek i już. Zerówkowicz nie musi zdawać egzaminów, jeździć nie trzeba, dokumenty pocztą można wysłać... Jak tak spojrzałam na stronę www, to moja szkoła ED zerówkę ma, więc to dla pięciolatków musi być w świetle obecnych przepisów...

Autor JarekWa
Użytkownik
#3 | Posted: 20 Paź 2014 19:52 | Edytowany przez: JarekWa 
A czy wojownicy nie mogliby się zapisać po prostu do Rękowa?
Mój chłopak "poszedł" do zerówki. Zapis osobiście, ale mógł być równie dobrze zdalnie.
Poradnia ppp lokalna. A egzaminu brak.
Chyba, że gdzieś u Was jest ukryty haczyk?

Autor JarekWa
Użytkownik
#4 | Posted: 20 Paź 2014 19:54 
Oczywiście chodzi mi o zerówkę w Rękowie.

A czy przedszkole jest teraz obowiązkowe?

Autor svea
Użytkownik
#5 | Posted: 21 Paź 2014 11:31 
Przedszkole jako takie nie. Roczne przygotowanie przedszkolne, które może być realizowane przez szkołę (czyli zerówka) dla pieciolatków tak. Tak jak dawniej obowiązkowa była zerówka dla sześciolatków. Tylko teraz to się nazywa roczne przygotowanie przedszkolne...

Wojownicy pewnie by mogli do Rękowa albo gdziekolwiek. Tym bardziej, że jeśli chcą kontynuować ED w pierwszej klasie, to i tak cała procedura z ppp czeka ich od początku, więc wtedy mogą ewentualnie zmienić szkołę na bliższą, żeby móc dojechać na egzamin. I mają rok na szukanie tej bliższej szkoły.

Zasugeruj temat Forum Edukacji Domowej (dawniej Airbot) / Zasugeruj temat / o poszukiwaniu przedszkola w Lublinie Top
Twoja wypowiedź Click this icon to move up to the quoted message

Zapomniłem hasła  
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Forum Edukacji Domowej (dawniej Airbot)