1% podatku dla szkoły w Rękowie

Szanowni Rodzice,

Z pewnością i do Was dotarła wieść o zmniejszeniu subwencji oświatowej dla uczniów w edukacji domowej. Na pewno też zdajecie sobie sprawę z tego, że bez tych pieniędzy naszej szkole będzie bardzo trudno utrzymać się w ringu. Nie oznacza to, że rzucamy ręcznik – przeciwnie – będziemy walczyć do samego końca.

Od dnia, gdy dzieciaki ED zagościły w naszej szkole, nasza misja oświatowa nabrała zupełnie innych barw. Doskonale rozumiemy sens działań wspierających edukację domową i dopóki starczy nam sił i środków, będziemy działać na rzecz rodziców, którzy zdecydowali się podjąć wyzwanie Edukacji Domowej. Nie ukrywamy jednak, że bardzo przyda nam się każda pomoc finansowa i dlatego zwracamy się do Was z prośbą o przekazanie 1% podatku na organizację, która prowadzi naszą szkołę w Rękowie, tj. Stowarzyszenie Wsparcia i Rozwoju Regionu AKTYWNI. Prosimy również o przekazanie tego apelu dalej do Waszych bliskich i znajomych. Liczymy na to, iż dzięki takiemu wsparciu, uda nam się utrzymać szkołę.

W jaki sposób dotknęły nas nowe zasady finansowania?

Z „technicznego”, punktu widzenia, według oficjalnych informacji MEN, od tego roku obniżono dotację na ucznia ED do 0,6 standardu A. Niestety dla NSP w Rękowie, w praktyce dotacja została zmniejszona o 60%, gdyż pozbawiono nas dodatku wiejskiego. Od stycznia, nie otrzymamy ani grosza dla dzieci spełniających obowiązek przedszkolny poza przedszkolem, czyli dla tzw. zerówki. Przez tę nagłą zmianę w finansowaniu zmuszeni byliśmy znacznie obniżyć pensje dla wszystkich pracowników szkoły oraz wypowiedzieć wszystkie umowy z innymi podmiotami. Sądząc po zapowiedziach MEN, obawiamy się, że dotacja dla uczniów ED będzie w kolejnych latach jeszcze bardziej obniżana.

Jak przekazać podatek?

Wystarczy, że wypełniając formularz PIT, wypełnisz dwa pola, które są wymagane do przekazania 1% podatku. W te pola wpisz nasz numer KRS: 0000388306 oraz kwotę, którą chcesz przekazać. Kwota ta nie może przekroczyć 1% należnego podatku.

Pamiętaj, że w razie pomyłki, szczególnie w numerze KRS naszego stowarzyszenia, pieniądze nie zostaną przekazane na nasze konto, a korekta może okazać się niemożliwa.

Dane naszego stowarzyszenia możesz zweryfikować pod adresem: http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?id=210388